Xiaomi 15 Pro’dan önemli bir kamera özelliği kaldırıldı!

Xiaomi 15 Pro hakkında oldukça dikkat çekici yeni bilgiler sızdı. Xiaomi 15 Pro telefonlarda önemli bir kamera özelliğine son verildi. Ayrıca, Xiaomi 14 Pro gibi, 15 Pro’nun da Çin dışında satışa çıkmama ihtimali var. İşte detaylar…

Xiaomi 15 Pro özellikleri sızdı: Ana kamera içerisinden değişken diyafram kaldırıldı

Xiaomi 15 ve Xiaomi 15 Pro cihazların özellikleri sızdırıldı. Bu iki cihaz, Qualcomm’un bu Ekim ayında tanıtacağı Snapdragon 8 Gen 4 yonga setini kullanan ilk akıllı telefonlar olacak. Yeni yonga seti, cihazların performansını üst seviyeye taşıyacak.

Yeni bilgiler, Xiaomi 15 Pro ana kamerasında değişken diyaframın kaldırıldığını gösteriyor. Yerine, 50 MP çözünürlükte ve “süper büyük” bir sensöre sahip geniş bir diyaframlı ana kamera kullanılacak. Ayrıca, cihaz 50 MP 3x telefoto periskop zoom kamerası ile birlikte geliyor. Yani, kullanıcıların daha net ve detaylı fotoğraflar çekmesini sağlayacak. Ultra geniş kameranın da 50 MP çözünürlüğe sahip olacağı belirtiliyor.

Xiaomi 15 Pro, 2K çözünürlükte mikro kavisli bir ekran ile karşımıza çıkacak. Ayrıca, ekstra büyük bir batarya ve ekran içi ultrasonik parmak izi sensörü de cihazda yer alacak. Cihazın, Xiaomi 14 Ultra gibi yüksek kaliteli bir ekran sunacağı ve genel olarak daha ince bir yapıya sahip olacağı belirtiliyor.

Xiaomi 14 Pro, Çin dışında resmi olarak satışa sunulmamıştı ve ne yazık ki Xiaomi 15 Pro cihazlarının da aynı kaderi paylaşabileceği belirtiliyor. Yani, cihazın dünya genelinde birçok kullanıcı tarafından merakla beklenmesine rağmen sadece Çin pazarında kalabileceği anlamına geliyor.

Siz bu yeni cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x