Fotoğraf Tutkunları Bergama’da Buluştu!

Fotoğraf Tutkunları Bergama’da Buluştu!
Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD) işbirliğiyle düzenlenen 7. Bergama Fotoğraf Günleri ve Fotoğrafçılar Maratonu, büyük bir coşku ve katılımcıların yoğun ilgisiyle gerçekleşti. 
UNESCO Dünya Mirası Bergama’yı fotoğraflarla yurtiçi ve yurt dışında tanıtmak amacıyla düzenlenen maratonda Türkiye’nin dört bir yanından 192 fotoğraf tutkununun bir araya geldiği etkinlikte katılımcılar 4 gün boyunca Bergama’nın doğal, kültürel ve tarihi atmosferinde özel bir çekim deneyimi yaşama fırsatı yakaladılar. 
Etkinlik kapsamında ayrıca İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği’nin (İFOD) ‘Kurtuluşunun 100. Yılında İzmir’ konulu fotoğraf sergisi Bergama Kültür Merkezi’nde katılımcılar ve Bergamalılar tarafından 4 gün boyunca beğeniyle ziyaret edildi. Bergama Kültür Merkezi’nde Eğitim amaçlı düzenlenen atölye çalışmaları ve söyleşilere de katılımcılar ve halktan yoğun katılım gerçekleşti. 
Maraton süresince çekilen 1518 eser, değerli jüri üyeleri Alahattin KANLIOĞLU, Faruk AKBAŞ, Levent KARACAOĞLU, Leyla EMEKTAR ve Mehmet ASLAN tarafından özenle değerlendirildi ve toplamda 43 eser ödül alarak sahiplerini buldu.
Tarih Kategorisi’nde; Birinci Ayşegül KURT, İkinci Volkan KARAGÜLLEOĞLU, Üçüncü Serkan ÇOLAK oldu. Mansiyon ödülü Esengül ALICI’nın olurken, BEAFSAD Mehmet İzzet KUTLU Özel Ödülü’ne Cihangir ZEYBEK layık görüldü.
Bergama Hayatın İçinden Kategorisi’nde; Birinci Mürsel TAHTACI olurken, İkincilik ödülüne Esengül ALICI, Üçüncülük ödülüne İsmet DANYELİ, Mansiyon ödülüne Gülin YİĞİTER sahip oldu.
Merkezden Uzakta Kırsal Kategorisi’nde: Birinci Mehmet SUBAŞI, İkinci Serap ÜNAL, Üçüncü Sena ŞAHİN oldu, Mansiyon ödülüne ise Ali ASLAN layık görüldü
Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD) işbirliği ile yapılan maratonda toplam 128 bin 500 TL ödül dağıtıldı. Farklı coğrafyalardan gelen fotoğrafçılarla Bergama’nın kültürel zenginliklerinin bir araya getirildiği maratonda ilham verici deneyimler yaşandı ve kültürel miras geniş kitlelere aktarıldı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x