Bunu yaparsanız sarımsak bütün kış çürümez…

Sarımsağın uygun şekilde saklanması : Bu sebze buzdolabında veya mahzende uzun süre dayanmayacaktır. Oldukça kaprisli ve zayıf bir “bağışıklığı” vardır. Sorun ise sarımsağın iyi kurumaması, yumuşaması, lastik gibi ve gevşek hale gelmesidir. Bu, sarımsağın yanlış zamanda kazıldığının veya “aşırı sulandığının” bir işaretidir. Daha iyi saklamak için, zararlı organizmaların kaynağı olan kök sisteminin kalıntılarını ortadan kaldırmanız ve hasat için en uygun koşulları yaratmanız gerekir. Nemi% 65-70’i geçmeyen kuru bir bodrum uygundur. Sarımsak için en iyi sıcaklık +5 ila +9°C arasıdır.

Bir kavanozda saklayın:

Kuru, sterilize edilmiş üç litrelik kavanozları alın. Sarımsak başlarını oraya çok sıkı koymayın. Kapları hiçbir şeyle kapatmanıza gerek yok. Kavanozlar, örneğin bir mutfak dolabında – alt raflarda veya lavabonun altında saklanır.

Kutuda saklama :Sarımsakları plastik ağ kutulara yerleştirin. Örneğin masanın altına, yatağın altına, mutfak lavabosunun altına veya dolaba yerleştirilebilirler.

Naylon çoraplarda saklayın :Hava içlerinden iyi geçer ve bu sebzeyi saklamak için önemlidir. Çorapları sarımsakla doldurun, üstüne bağlayın ve asın. Kolaylık sağlamak için külotlu çorabın üst kısmı kesilebilir.

Bir ağ veya çantada saklayın: Ağ asılmalı ve kanvas çanta yere veya rafa yerleştirilebilir.

Örgülü bir şekilde depolama:

Sarımsak örgülü sadece depolama için uygun değildir. Ayrıca görünür karanlık bir yere de asılabilir. Lütfen örgü için sapın uzun bir bölümünü (yaklaşık 20 cm) bırakmanız gerektiğini unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*